O3 MEDYA HAKKINDA

O3 Medya, Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesinin en büyük medya grubu Middle East Broadcasting Center (MBC) ortaklığında 14 Mart 2014’te kurulmuştur.

Türk dizilerinin Ortadoğu’da ve Dünya’da gördüğü yoğun ilgi ve artmakta olan bu talebin harekete geçirdiği O3 Medya, 19 ülkede yayın yapan MBC Group’a ait yapım şirketi O3 Production Services’ın Türkiye şubesi olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Kaderimin Yazıldığı GünTatlı Küçük Yalancılar, Gecenin Kraliçesi, Arkadaşlar İyidir, Altınsoylar, Vatanım Sensin, İstanbullu Gelin, Gülizar ve Mehmed Bir Cihan Fatihi dizilerinin yapımcısı O3 Medya, kendi alanlarında uzman, yaratıcı ve başarılarını uluslararası arenada da kanıtlamış, sektörün önde gelen isimlerini de kadrosunda bulundurmaktadır.

Netflix’te ilk Türk dizisi  “O3 Medya” İmzasını Taşıyacak:
Netflix’e ilk Türk dizisini yapan yapım şirketi olarak bir ilke daha imza atan O3 Medya, sektördeki iddiasını dijital içerik üretiminde de sürdürmeyi hedeflemektedir.

O3 Medya’nın vizyonu; Türkiye’nin lider prodüksiyon şirketi olarak diğer ülke pazarlarına yayılmak, TV sektöründe olduğu gibi digital ortamda da Türk dizilerindeki çıta ve kaliteyi daha da yükseltebilmektir.