Haberler

O3 Medya Sıfırdan Konak İnşa Etti

O3 Medya “İstanbullu Gelin” İçin Sıfırdan Konak İnşa etti.

Yapımcılığını O3 Medya’nın üstlendiği, Başrollerini Özcan Deniz ve Aslı Enver’in paylaştığı Star TV’nin sevilen dizisi “İstanbullu Gelin” için Eski Bursa evlerinin tüm özelliğini taşıyan iki katlı, geniş bahçe ve havuzlu içinde hamamı bile bulunan sıfırdan Konak inşaa edildi.

Merak Edilen “Boran Konağının Tasarım ve İnşaa Süreci :

Bursa’nın köklü ailelerinden olan Boranların uzun yıllardır yaşadığı mekanın tasarımı  için yörenin tarihi dokusunu taşıyan evler yerinde tek tek incelendi, araştırıldı. Eski Bursa evlerinin tüm özelliğini taşıyan iki katlı, geniş bahçeli havuzlu ve içinde hamamı da bulunan konak kiralanmak ya da sadece fasatını yapmak yerine sıfırdan tasarlandı ve inşaa edildi. Beykoz Kundura Fabrikasında 5 ayda kurulan 800 m² kapalı alanı, 1000 m² açık alanı olan Boran konağın yapımında, atölyede ayrı dekorda ayrı olmak üzere 35 kişiden oluşan 3 farklı ekip yer aldı. Konağın inşaası için 20 kamyon çimento, 6.000 boy profil, 1.500 plaka kontraplak, 3 ton boya, 45 m³ kereste kullanıldı. 600 m² özel parke yol yapıldı. 1000 m² yeşil alan peyzajı yapıldı.

İnşaatın tamamlanmasının ardından konağın iç tasarımına geçildi. Evin içindeki tüm mobilya ve aksesuarlar mağazadan ya da hazır olarak  alınmadı. Her şey özel olarak tasarlanıp  üretildi.  İçi 2 ayda tamamlanan konak için 9 yatak odası, bir çalışma odası, salon, yemek salonu ve mutfak tasarlandı ve döşendi. Sadece konağın perdeleri için 1200 metre kumaş kullanıldı.

Gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan sürükleyici senaryosu ve güçlü oyuncu kadrosu ile İstanbullu Gelin her Cuma akşamı Star Tv’de.